1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lisov135 [29]
2 years ago
6

1 kilometer 125 meters

Mathematics
2 answers:
Taya2010 [7]2 years ago
6 0
It’s 120 am sure of it
Natalija [7]2 years ago
5 0
How is this a question i don’t understand
You might be interested in
PLEASE RESPOND! !!
cestrela7 [59]

Answer:

36/132

Step-by-step explanation:

36/132, .27, 27%...

6 0
3 years ago
The quotient of six and one
Nastasia [14]

A quotient of a number and 6

Explanation: Quotient means that you divide something by another. Let's let n be the "number". Therefore, "a quotient of a number and 6" refers to n6 or n÷6 .

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Y+1=2(x-4) graph the equation
professor190 [17]

M a t h w a y will help you my friend!

I was struggling with math and using it got me get back on track :)

7 0
2 years ago
6) Which is the best deal?<br> 3.45 lbs for $3.58<br> $10.23 for 10.43 lbs
kirill115 [55]

Answer:

3.45 lbs for $3.58 because your getting 3 pounds of the item for 3 dollars.

Step-by-step explanation:

3.45 lbs for $ 3.58 is cheaper than 10.43 lbs for 10.23

5 0
2 years ago
Estimate the product then chose a method 96×34
aleksandr82 [10.1K]
Estimate:6000
You can use distributive property
8 0
3 years ago
Other questions:
  • the ratio of the quantities of sugar and flour needed to bake a cake is 2:5 what is the quanity of sugar needed for a cake if 75
    5·1 answer
  • How to do this question 3•3•5
    10·2 answers
  • A square unit that is 1 unit wide and 1 unit long is a?
    6·1 answer
  • Musa is 47 years old and Dayo is 22 years old. How many years ago was the product of their ages i.e 836 years.​
    13·1 answer
  • What does x bar mean in calculus?
    10·1 answer
  • Use the equation: y = 5x - 4 Write an equation in any form) of a line that passes through the point (-1,7) and is parallel to th
    13·1 answer
  • I need help on this ??????/
    11·1 answer
  • A city's population is currently 500,000. If the population doubles every 41 years, what will
    13·1 answer
  • PLEASE HELP ITS DUE REALLY SOON AND IM REALLY DESPERATE JUST ANSWER ANY QUESTION THAT YOU CAN AND PLS TELL ME WHICH ONE IT WAS.
    10·2 answers
  • A bar of soap with dimensions 2 x 4 x 0.5 inches is sold for $3 individually. A three-pack of the same soap costs $8. How much d
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!