1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ElenaW [278]
3 years ago
13

Two hundred copies can be mode for $6.00. How much will 150 copies cost?

Mathematics
2 answers:
sergejj [24]3 years ago
5 0

Answer:

$4.50 for 150 papers

Step-by-step explanation:

SpyIntel [72]3 years ago
3 0
4.50 I think sorry but I’m pretty sure
You might be interested in
Alex and Leandro purchase two matinee movie tickets. A matinee ticket costs , a drink costs , and a bag of popcorn costs . Defin
REY [17]

Answer:  (2p + 1.5d)  + (5*(2)) = T

Step-by-step explanation: (2p + 1.5d)  + (5*(2)) = T

Since there are no costs, i'll make up my own uwu;

Matinee = $5

Popcorn = $2

Drink = $1.5

T = total

(2p + 1.5d)  + (5*(2)) = T

2p ($2 for each bag of popcorn - p represents popcorn)

1.5d ($1.5 for each drink, - d represents drinks)

5*2 ( 5 * 2 because we are already given the amount of matinee tickets they buy.

5 0
2 years ago
What is the distance across the lake?<br>​
Advocard [28]

Answer:

you have to use the formula

Step-by-step explanation:

length times with time height

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Aaron needs a total of $410 to buy a new bicycle. He has $35 saved. He earns $15 each week delivering newspapers. How many weeks
Ostrovityanka [42]
35+15x=410
410-35=375
375/15=25
He will need to work 25 weeks.
3 0
3 years ago
What happens to an image when it is enlarged using scale factor between -1and1
adell [148]
I have done this question before but i can’t remember
6 0
3 years ago
How do you do a and b on this problem
gogolik [260]

for a all you have to do is * you will find the answer. for b what ever yo answer was for a u will put that for the hours n what u had * u put for min for seconds
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Let w represent the possible weights of boxes on a delivery truck. For this type of delivery, the weight of the box must be with
    15·1 answer
  • Plz Answer
    9·2 answers
  • A cafeteria uses 556 kg of rice each week. The rice comes in bags that hold 13 kg each.
    14·1 answer
  • Here's a graph of a linear function. Write the
    6·1 answer
  • Please help me answer this :)! <br> I will give braisnlt
    12·1 answer
  • Which of the following expressions could be used to find the sale price of an item that costs d dollars if it is on sale for 30%
    13·1 answer
  • 5(x + 8) + x + y, given that x = 3 and y = 30
    7·2 answers
  • Frank bought 18 water bottles and 28 candy bars for a reunion. Water bottle cost 1.80 for a six pack. Candy bars cost 4.20 for 6
    15·1 answer
  • 1) Factorize: x^2 - 10x +24
    11·2 answers
  • Find the prime factorization of 420​
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!