Answer:
False, they take form of a U shape
So you must find individual prices.
Start by doing the price($2.00)divided by the amount in box(8)
you should get 0.25 or 25 cents per chocolate
Making the two equations equal to each other
it gives a quadratic equation
i hope this helps
please mark as brainliest
Answer:
A.
Step-by-step explanation: