1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
iren [92.7K]
3 years ago
12

Can you guys help me again lol-

Mathematics
2 answers:
BartSMP [9]3 years ago
4 0

Answer:

$93 per hour ?

125-405 = 280

280÷3= 93 per hour

skelet666 [1.2K]3 years ago
4 0

The answer is 3.5 it tells you but if you were to include the equation for absolute rate it would be 3.5xhr + 125 setup

so

3.5 or absolute is 3.5x hr + 125=

You might be interested in
In the equation below, what is the value of b? 4(x-2)^2-7=ax^2+bx+c
Finger [1]
We have 4(x^2 - 2x + 4) - 7 = 4x^2 - 8x + 16 - 7 = 4x^2 - 8x + 9;
So, 4x^2 - 8x + 9 = <span>ax^2+bx+c ;
The value of b is -8.</span>
4 0
3 years ago
A number that is prime, between 60-100,1s place is 2 less then 10s place.
Crank
The answer to that would be 97.

Hope this helps! :)
7 0
3 years ago
6th grade math ok thanks
Artist 52 [7]

192.78

Hope this helps!

✧◝(⁰▿⁰)◜✧

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
For this graph, mark the statements that are true.<br><br> I need help pls
alina1380 [7]
HOWWW DID U ADD A PIC
6 0
3 years ago
Do you guys know this?
tiny-mole [99]

Answer: b and d im sure

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Simplify each expression.<br> 3+-7 -2<br> 4-16 -2(2)
    6·2 answers
  • The manufacturer of widgets spends $5 to make each widget and sells them for $8. The manufacturer also has fixed costs each mont
    7·2 answers
  • A 5-pound bag of cat food costs $11.25.What is the unit price of the cat food in dollars per pound?
    9·2 answers
  • Please help me due at tomorrow 8a.m please
    13·2 answers
  • A square has a perimeter of 16.4 inches. The<br> area of the square is<br> square inches.
    10·1 answer
  • I need help finding the slope G and J
    12·1 answer
  • Please HEELLPPP!!!!!!!!!
    14·1 answer
  • Mike spent 11/12 hour talking on his cell phone. Brent spent 7/12 hour on his cell phone. How much more time did mike spend on h
    9·2 answers
  • Which of the following should not be capitalized?
    8·2 answers
  • 2(log 18 - log 3) + = 2log 1/16
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!