Answer:
24
Step-by-step explanation:
3 minutes and 30 seconds = 3.5 minutes
84/3.5 = 24copies/minute
Answer:
5200 AED or 1404 USD
Step-by-step explanation:
You have 5000 in your account. If your money grows 4% each year, it's basically like multiplying by 1.04.
5000 * 1.04 = 5200
If the question is asking in USD, the conversion rate from AED to USD is
AED * 0.27 = USD
We can substitute
5200 AED* 0.27 = 1404 USD.
Answer:
it is 4
Step-by-step explanation:
An 8-pack of frozen waffles costs $6.91. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
Answer:
I think that it is 88
Step-by-step explanation: