Answer:
35°
Step-by-step explanation:
4x+11 = 5x-24
5x-4x=x
x=24+11
x=35
Step-by-step explanation:
√24= √(<u>2×2</u>×2×3)
=2√2×3
=2√6
Answer:
The answer is 120 sq. ft.
1. 21 peanuts per minute
2. 9 texts per minute
3. 28 pages per hour OR half a page per minute
4. The first option is the cheapest. You can find what one ounce costs for each barrel by dividing the cost by the total ounces.
The answer is b=2 because yea