There’s 12 eggs in a dozen. To find the unit price, just divide $2.40 by 12. This gives you a final answer of 20¢ per egg.
Answer: x ≤ 15
Step-by-step explanation: All we need to do is divide both sides by 1/3, so1/3x / 1/3 and 5/ 1/3 = 15. So x ≤ 15.
Hope this helps!
Answer:
Q1.
a. three hundred sixty-four thousand eight hundred twenty-five
b. one hundred forty-three
c. nine hundred four thousand three hundred six
d. seven million twenty
e. fifty-six million thirty thousand one hundred twenty-three
f. six thousand twenty-four
g. two hundred four
h. six hundred seventy-four thousand one
i. nine hundred sixty-two thousand three hundred forty-two
Q2.
a. 5000000
b. 1000004
c. 60000203
d. 1311
e. 286
f. 34503271
g. 844536
h. 3748
i. 125064
j. 4605231
Answer:
27 inches <3
Step-by-step explanation:
Answer:
1 is Yes, 2 is No, 3 is No, 4 is No
Step-by-step explanation: