Answer:
i can only do 2 and 3 sorry
2. a
3.d
Step-by-step explanation:
Answer:
Think the answer will just be 5
Step-by-step explanation:
I don't use step by step so yeah
I=p*r*t
The answer is 1131.20
Answer:-2/3
Step-by-step explanation:
Answer:
$18 per square foot.
Step-by-step explanation:
First there are 3 feet in a yard. So if she purchased 5 square yards there would be 3 times as many square feet soo.
5*3= 15
So there were 15 square feet in the 5 square yards.
Now just divide 270/15 = 18
$18 per square foot.
Hope this helpsss!