1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
TEA [102]
3 years ago
9

HELPPP

Mathematics
1 answer:
Dmitriy789 [7]3 years ago
7 0

Answer:D the last one

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Xiao bought ​ 4310 ​ gallons of gas that cost $2.50 per gallon.
Vikentia [17]

Answer:

$10775

Step-by-step explanation:

If 1 gallon of gas is $2.50, then the cost of 4310 gallons of gas will be:

4310 * 2.50

= $10775

Hope this answer was helpful!!

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The cost of 5 scarves is 88.75 <br> what is the unit price?
Kitty [74]

Answer:

17.75

Step-by-step explanation:

Unit price means the price of a single unit so we have to divide 88.75 by 5

88.75 ÷ 5 = 17.75

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
vimesha drove 232 miles in 4 hours. at this rate, how far could she drive in 7 hours? what is her rate of speed in miles per hou
IrinaVladis [17]

Answer:  distance = 406 miles

speed = 58 miles/hr

Step-by-step explanation:

4 hours - 232 miles

1 hr - 232/4

7 hours - 232/ 4 x 7 = 406 miles

Therefore , her distance is 406 miles for 7 hours.

Speed = distance / time

speed = 406/7 = 58 miles/hr

8 0
3 years ago
What is the value of this expression?<br> 49 - (11 – 4)
Illusion [34]

Answer:

42

Step-by-step explanation:

11 - 4 = 7

49 - 7 = 42

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the measurement of N?<br> A) 45° <br> B) 90° <br> C) 100° <br> D) 180°
puteri [66]
N would equal 45° since the tiny square means its 90°. 90-45=45.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Simplify each expression 64 1/2
    15·1 answer
  • Three friends pay $4 per hour to rent a paddleboat plus $5 for snacks. Write an expression for the total cost of rental and snac
    8·1 answer
  • Please help!!!!!!!!!!!!
    6·1 answer
  • Can someone solve this problem for me? Show me your steps to solve this problem as well.
    12·1 answer
  • Write x^2 • x^5 without exponents
    7·1 answer
  • Simplify. Please and thank you.
    13·1 answer
  • An education expert is researching teaching methods and wishes to interview teachers from a particular school district. She rand
    8·2 answers
  • A circle has an area of 706.5 square inches. What is the diameter, in inches, of the circle?
    10·1 answer
  • Pls helppppp I need answers now I’ll mark you as brainlist
    5·1 answer
  • PLEASE HELP 100 POINTS AND BRAINLIEST
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!