4.4/20=0.22 per item
4.8/24=0.2 per item
Answer: 24 for 4.80
Answer:
Conservation
Step-by-step explanation:
Conservation is the principle that an object maintains the same size and shape even if it is repositioned or divided in certain ways.
Answer:
I'm only here because I'm dumb and I use brainly
First, find the rate of flowers bought per hour:
48 / 3 = 16 flowers per hour.
Then, to find the amount bought after 2 hours, multiply the 16 flowers per hour by 2.
16 * 2 = 32.
After 2 hours, she will have bought 32 flowers.