1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Igoryamba
2 years ago
5

What is the solution to the equation 1/4 x + 2 -5/8 x - 5? i

Mathematics
1 answer:
denis23 [38]2 years ago
7 0

Answer:

work sh bf nd diu xd vs a wish even den dvs dneirgrvvdndkddvdvndkdosuehebdno he be bes be nah be even be bed buddy be end

You might be interested in
What is the slope of the line that passes through the pair of points (-2.5,6.1) and (-2.5,3.1)
podryga [215]
(-2.5,6.1)(-2.5,3.1).....notice how ur x values are the same. This means that u have a vertical line which has an undefined slope.

IF ur y values would have been the same, u would have had a horizontal line which has a 0 slope.
5 0
2 years ago
Please help I’m struggling
Ivenika [448]

Answer:

ok

Step-by-step explanation:

HAHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAA

3 0
2 years ago
How much would $100 invested at 8% interest compounded monthly be worth after 6 years? Round your answer to the nearest cent. Do
Neko [114]
<span><span>FV = $100*(e^rt)
FV = $100*e^(0.08*6)
FV = $100*e^0.48
FV = $100*1.616
FV = $161.6</span><span>
</span></span>
4 0
3 years ago
What is the reason for each step in the solution of the equation? 19=5x−119=5x−1 drag and drop the reasons into the boxes to cor
shutvik [7]
The steps are duplicated.Then, first I will write the steps in the right form:

19 = 5x - 1

20 = 5x

4 = x

Now, I will write the steps with the justification

19 = 5x - 1.... start

20 = 5x ..... Reason: addtion property of equality (you get this by adding +1 to both sides of the previous equality)

4 = x .... Reason: division property of equality (you get this by dividing by 5 both sides of the previous equality)
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
John and 2 friends are going out for pizza for lunch. They split one pizza and 3 large drinks. The pizza cost $14.00. After usin
MariettaO [177]

Answer:

$2.55

Step-by-step explanation:

2d + $14.00 – $7.00 = $12.10; $2.55

6 0
1 year ago
Other questions:
  • What is the unit rate for Fred's Sub shop?(Will post photo/link in the comments)
    9·1 answer
  • George jumped 6 7/8 feet in a contest.Robert jumped 6 1/2 feet. Who jumped farther,by how much?
    15·2 answers
  • Cars are made in a factory at a rate of 39 cars every 3hours at this rate, how many cars can be made on the factory in 7 hours
    8·1 answer
  • When the fraction below is written as a decimal, how many digits are in the smallest
    15·1 answer
  • When the transformation (x,y) → (x + 10, y + 5) is
    9·1 answer
  • If I had 10 apples and I give 5 away how much do I have left
    6·2 answers
  • What equation represents an exponential function that passes through the point (2, 80)?
    12·1 answer
  • *giving brainliest*<br>suppose cos(x)=-1/3, where pi/2=&lt;x=&lt;pi. what is the value of tan(2x)?​
    10·1 answer
  • A school survey reported that
    8·1 answer
  • Consider the following system of equations.
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!