1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
amm1812
2 years ago
15

Can someone help me with this? It’s unit rates with price. Question: 6 feet of ribbon for $19.20​

Mathematics
2 answers:
lbvjy [14]2 years ago
8 0

Answer:

OOPEEEEEEEEEEEEEEEE

Step-by-step explanation:

The answer is,

4.53

const2013 [10]2 years ago
5 0

Answer:

$3.20

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Someone help me please.
Maru [420]

Answer:

3

Step-by-step explan

1 x 4/2 + 1

4/2 + 1

4 divide by 2 is = 2

2+1 = 3

so the value of 1 x b/2 + 1 is = to 3

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Large eggs weigh 1/1/2 pounds per dozen. Dawn bought eight large eggs. How much did the eggs weigh
defon

Answer:  1 pound

Step-by-step explanation:

Because 12 eggs= 1.5 pounds. So, you divide 1.5/12 = 0.125. And the 0.125 times 8 = 1 pound

6 0
1 year ago
Read 2 more answers
Cual es la diferencia entre crecimiento lineal y exponencial.ejemplos
Sedbober [7]

Answer:

English please

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Could someone help me pleaseee
Savatey [412]

Answer:

a) We are given the length of both legs. We need to find the hypotenuse.

b) 40^2 + 71.5^2 = X^2

c) 40^2 + 71.5^2 =

   1600 + 5,112.25 = 6,712.25 in.

d) 6,712 inches

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
5 + 3 . 3x-2 , let x=2
LiRa [457]

Answer:

8

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Evaluate the expression<br> What is b=4 and y=-5. 8b-y
    13·1 answer
  • Which of the following is equivalent to complex number i6 ?
    9·1 answer
  • I need help on this. (the middle one)
    13·2 answers
  • 5 books with him, and he has 62 books to choose from. how many different ways can the books be selected?
    6·2 answers
  • Write an equation for the following description "y is twelve times the value of x"​
    7·1 answer
  • Can someone help me with this?
    8·2 answers
  • Can a rational number with rational exponent be irrational
    12·1 answer
  • You have a total coins for a total $12.05. You only have quarters and dimes. how many of each coin do you have
    11·1 answer
  • What expression represents the length of the rectangle ?
    5·1 answer
  • 2. Tim bought 12 books. 2/3 of the books are science fiction. How many of
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!