1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kodGreya [7K]
3 years ago
12

Help me on this please

Mathematics
1 answer:
Butoxors [25]3 years ago
8 0

Answer:

y=35x+50

35*8=280

280+50=330

yes there will be 10 dollars left

I hope this is good enough:

You might be interested in
The cost of a customer's smartphone bill can be modeled by
Sergio039 [100]

Answer:

C = (g + 5)

Step-by-step explanation:

Given the cost of a customers smartphone bill,

C=10g+50

We are required to factor the polynomial.

First, determine the G.C.D of both terms

    The GCD of 10g and 50 is 10

Next, we divide each of the term by 10 and balance it by multiplying the expression by 10.

C = 10g + 50

 = 10 (10g / 10 + 50/10)

The cost polynomial factored is C=10(g+5).

6 0
2 years ago
PLS PLS HELP SO
pickupchik [31]
If your average speed is 2.05 and your time is the average of .87+.94+.72=0.843 then your answer should be 1.728 because distance= speed x time. I don’t know if this is correct because you didn’t label what the numbers were but I hope this helped you!! :)
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Someone pls help I just need this one
sineoko [7]

Answer:

the words are not that clear

7 0
2 years ago
What do the following two equations represent?
Pavlova-9 [17]

Answer:

yea 24

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
A printer prints 75 pages in 5 minutes. At the same rate, how many pages does the printer print in 7 minutes? Solve and show you
Bingel [31]

Answer:

105

Step-by-step explanation:

first, the printer print 15  (75/5) pages per minutes,

next, 7×15=105

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Four photographers are taking pictures at a school dance. Photographer A takes 25 of the pictures, Photographer B takes 4% , Pho
    6·2 answers
  • 2 3/4 pound of veggie burgers for $8.80 what is the unit price per pound of veggie burgers
    8·1 answer
  • The lengths of the sides of a right triangle can be described by the equation a2 + b2 = c2, where a and b are the lengths of the
    8·2 answers
  • X^2-3/4x +3/8 equals what
    15·1 answer
  • Solve the system of equations algebraically
    8·1 answer
  • The map of a park shows that the swings are 9 inches away from the monkey bars. The scale of the map is 2 inches represent 5 met
    8·1 answer
  • Someone please help me with this
    8·1 answer
  • Which of the following number lines represents the solution to -5m = 10?
    8·1 answer
  • Help help help help please math math
    13·1 answer
  • Question 3 of 10
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!