Answer:
Throw a die
Every number on the die represents one of the 6 prizes
The amount of times you throw the die describes the number of boxes you need.
Step-by-step explanation:
Answer:
The answer is negative 5 degrees.
Step-by-step explanation:
You just have to subtract 3 by 8.
Start by multiplying six by 3 and getting 18. thendivide 23.15 by 18 = 1.2861111
that's the answer.
Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
Answer:
independent: year, height, laps
dependent: shoe size, calories burned, number of girls