Answer:
the answer will be 8
Step-by-step explanation:
pls give me brainliest
97.45 / 5 = 19.49 per gallon
and then there is 21.95 per gallon
the better deal would be the 5 gallon bucket for 97.45 because if u buy it this way, it is cheaper by the gallon
Hello ^w^
I believe the answer you are looking for is A
I found this answer by adding up the lengths of all the sides.
S -> T = 8
S -> R = 7
Q -> R = 6
P -> Q = 6
P -> T = 10
10 + 6 + 6 + 7 + 8 -> 37
A -> 37
If I am incorrect, please inform me.
Have a good day!
Answer:
y = -19x + 14
Step-by-step explanation:
For each increase of x by 1, y decreases by 19, giving us -19x. When x = 0, y = 14, therefore, y = -19x + 14