1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alisiya [41]
2 years ago
10

Help it’s a test !! I need it ASAP

Mathematics
2 answers:
guapka [62]2 years ago
5 0
Answer: D, n> (or equal to) 7
Nina [5.8K]2 years ago
3 0

Answer:

N less than 7

Step-by-step explanation:

if you do the math thats the answer

You might be interested in
Solving Equations with the variable on each side
Maslowich
Multiply both sides by 6
(b-4)/6*6= b-4
b/2*6= 3b

Rewrite the equation
b-4= 3b

Subtract b from both sides
-4=2b

Divide both sides by 2
-2=b

Final answer: b=-2
5 0
2 years ago
Determine the percentage of the square that belongs to each of the four regions. (image included)
tatyana61 [14]

Step-by-step explanation:

maybe you can try to measure each of the ways maybe and you can get the equation

3 0
2 years ago
If a=-2 and b=1, then 3a-2b=
Akimi4 [234]
<span>If a=-2 and b=1, then
3a-2b
= 3(-2) -2(1)
= -6 -2
= -8</span>
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLZ HELP HELP PLZZ 5/5 × 2 and 3/4 will be greater than less than or equal to 2 and 3/4??​
il63 [147K]
1)2
2) less than
I think
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Peter has four horses.Each one eats 4 pounds of oats,twice a day.How many pounds of oats does he need to feed his horses for 3 d
Kobotan [32]
4 pound of oats twice a day= 8 pounds of oats each day per horse. He has 4 horses so 4 horses times 8 pounds of oats is 32. You multiply 32 pounds times the three days he has to feed which is 96 pounds.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is circumference
    12·2 answers
  • 2 divided by blank = 8
    13·1 answer
  • Midpoint formula
    6·1 answer
  • Write a system of equations and then solve by the method of your choice. Reserved seat tickets for the football game cost $4.00
    8·1 answer
  • Solve for the zeros of the quadratic function f(x) = 9x² + 6x + 1.
    10·1 answer
  • Answer please I need help!!!
    10·2 answers
  • A line passes through the points (-4,-8) and (6,10). Write an equation that represents a line parallel to this line.
    11·1 answer
  • What has a better deal? Daisy Sour Cream $1.49, or Kraft Sour Cream $2.55 for 16oz
    13·1 answer
  • PLS HELP: SEVENTH GRADE MATH
    13·2 answers
  • Round 1749-32848976 to the nearest whole number.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!