1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
inn [45]
2 years ago
5

Which graph represents the equation y=−32x−3?

Mathematics
1 answer:
iVinArrow [24]2 years ago
4 0

Answer:

Step-by-step explanation:

So first you do y=z and1+2=3 so 6=y=-0 is your answer :)

You might be interested in
Which one of the following statements is true of perpendicular lines? A. They intersect to form an obtuse angle. B. They interse
quester [9]
They intersect at one point
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the slope of each line.<br> А<br> B<br> с<br> A)<br> A<br> B)<br> C)
cluponka [151]

Answer: Ola

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
If x = -6, which inequality is true?
igomit [66]

Answer:

C. 1 - 2x > 13

Step-by-step explanation:

you just substitute

8 0
3 years ago
Can somebody help me? thank you
Marianna [84]

Answer:

17/20.........................

4 0
2 years ago
Solve the equation.<br><br> x2 = 160
Airida [17]
Divide both side by 2 ad you get x=80
6 0
2 years ago
Other questions:
  • The table below shows the number of members from each class on the student council. What is the relative frequency of freshmen o
    15·1 answer
  • Predict the amount of money for month 7
    14·1 answer
  • What is the area of the polygon below ​
    15·1 answer
  • 2.)The resale value of a textbook decreases by 25% with each previous owner. A new textbook is sold for $85. Which function repr
    9·2 answers
  • Suppose two different states each pick a two-digit lottery number between 00 and 99 (there are 100 possible numbers). what is th
    13·1 answer
  • The mean for this data is 95 <br> 103,99,90,86,105,96
    7·1 answer
  • Find the unit rate: $3.60 for 3 pounds of apples. How much does it cost for 1 pound of apples? *
    12·1 answer
  • FIND TWO NUMBERS WHOSE SUM IS 21 AND DIFFERENCE IS 17<br><br>11 , 10<br>2 ,23<br>19 ,2​
    6·1 answer
  • Which equation has the same solution as x^2+10x+9 = 4
    6·1 answer
  • Given g(x)=-x+4g, solve for x when g(x)=8
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!