1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Darya [45]
2 years ago
14

Jessica made $95 for 5 hours of work.

Mathematics
2 answers:
poizon [28]2 years ago
8 0

Answer:

$247

Step-by-step explanation:

95/5= 19 to find rate per unit which means,

Jessica makes $19 dollars a hour.

19 x 13= $247

So Jessica made $247 in 13 hours of work.

fomenos2 years ago
8 0

Answer:

she would make $247

Step-by-step explanation:

You might be interested in
2. Find the value of x.
anyanavicka [17]
58-180=122 x=122 hope this helps have a nice nite!
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP!!!!<br> Best answer gets brainliest.
Anni [7]

Answer:

t-6=7 .................

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
The volume of a cylinder with a height of 2 and radius of 3
prisoha [69]

Answer:

v = 18π

Step-by-step explanation:

v = πr²h

plug in the givens

v = π(3²)2

v = 18π   exact answer

V = 18 * 3.14 = 56.52    decimal approximation

6 0
3 years ago
you have $895 in your checking account and write checks for $669, plus take $100 in cash out of your account. How much do you ha
Scilla [17]
To answer this we just need to set up a equation:- 

895 - 669 - 100 = 126.

SO, after these transactions you will have $126 left. 

Hope I helped ya!! 
7 0
3 years ago
A grocery store sells a bag of 4 oranges for $2.84. If Arianna spent $3.55 on oranges,
zhannawk [14.2K]
$4/3=$1.33 per pound.
$9/8 = $1.13 per pound.
The second one is cheaper.
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 41% of the students at an art college want to be a graphic designer about what fraction of the students want to be a graphic des
    10·1 answer
  • Click here please. The problems are in picture format
    13·1 answer
  • Elizabeth is draining the water from a public pool. The pool is being drained at a rate of 714 gallons per hour. Which graph app
    10·1 answer
  • Calculate the duration from 10:00 a. m. until 9:30 p. m.​
    8·1 answer
  • Bob's monthly bill is made up of a $10 fee plus $0.05 per minute. Write an expression that represents Bob's monthly phone if he
    12·1 answer
  • What is B? And amplitude/period?
    5·1 answer
  • Which is the best estimate of (Negative three-fifths) (17 and StartFraction 5 over 6 EndFraction)?
    10·1 answer
  • Solve for x 2+8-×=24 what is the answer
    14·1 answer
  • The yearly cost in dollars, y, at a video game arcade based on total game tokens purchased, x, is y = x + 60 for a member and y
    9·1 answer
  • Mary uses one third of a gallon of gasoline driving back and forth to work every day. How much gasoline does she use in 30 days?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!