1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
soldi70 [24.7K]
2 years ago
6

Helpp besties helpppp

Mathematics
1 answer:
pentagon [3]2 years ago
7 0

Answer:

Im 98,574758% sure its 32.

(3/4)x24=32

dilation = expansion

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Problem #3
zloy xaker [14]

Answer:

He was probably measuring himself without shoes on so with shoes it adds a inch to his Highth

Hope this helps in some way

8 0
3 years ago
Tan 2t=0 on an interval [0,2pi) solve and simplify
sasho [114]
There an infinite number of solutions that can be generated by giving different values
3 0
3 years ago
Fill in the missing numbers on the number line. It starts at 2/5 and end at 5.
erastovalidia [21]
2 1/2, 3, 3 1/2, 4, 4 1/2, 5

I hope this helped!!:)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A hemispherical tank is filled with water and has a diameter of 22 feet. If water
DaniilM [7]
4/3pi*r^3*.5*62.4 = 17861
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What's the inverse of a 2x4 matrix?
balandron [24]
Mxn Matrices do not have an inverse solution for m ≠ n, so your 2x4 will not have a solution. 

<span>Generally, inverting matrices is done through finding the determinant of the square matrix and then performing an operation on the matrix based on the size of the matrix. </span>

<span>Wikipedia has a good article on Matrix inversion, take a look there for more information.</span>
8 0
3 years ago
Other questions:
  • 3/5 is the same as 3.5<br> Is he correct?
    12·2 answers
  • If a 4 x 16 rectangle has the same area as a square, what is the length of a side of the square?
    5·2 answers
  • 10 more than 2 times a number is equal to 2 times the number plus 50. What is the number?
    11·1 answer
  • Help with math alg 2
    5·1 answer
  • !!!!!!!!!help pleaseeeeeee
    9·1 answer
  • How to do unit ratios
    6·1 answer
  • The cost for 8.2 pounds of raisins is $13.12. How much does each pound cost? $1.60 $1.61 $1.62 $1.63
    14·2 answers
  • Which equation matches the graph
    7·1 answer
  • A music player was marked down by 1/4 of the original price. If the sales price is $128, what is the original price? If the musi
    8·1 answer
  • the area of a triangle is 24 square centimeters. If the base of this triangle is 8 centimeters , find the number of centimeters
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!