Answer:
no mode
Step-by-step explanation:
no number appears more than once
therefore there is no mode
I believe it would be 160000
Given:
3-pound tub of butter costs $3.85
3.85/3 = 1.2833 per pound.
3n = 3.85
3(1.2833) = 3.85
3.8499 = 3.85
3.85 = 3.85
Answer:
A
Step-by-step explanation:
Because it is a random sample
Answer:
The first one, the opposite of any negative number is the same number but positive...and vise versa.
Step-by-step explanation: