1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
antoniya [11.8K]
3 years ago
15

3 2 3 6n + 3n - 4n

Mathematics
2 answers:
Lana71 [14]3 years ago
6 0

Answer:5n^2

Step-by-step explanation:

GarryVolchara [31]3 years ago
5 0
It is 2n^3 + 3n^2. You combine like terms.
You might be interested in
What are four ways an inequality can be written?
Irina18 [472]

Answer:

There are four ways to represent an inequality: Equation notation, set notation, interval notation, and solution graph.

7 0
3 years ago
Please need help fast. Look at the pictures.
Leya [2.2K]
It will definitely be a positive
5 0
2 years ago
Can you compare any two unit rates ?
Veronika [31]
<span>https://www.youtube.com/watch?v=GjYL0-BlejI So, to answer your question yes.</span>
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Pythagorean theorem please help
MakcuM [25]

Answer:

4√73

Step-by-step explanation:

x^2= 12^2 + 32^2

x^2= 144+ 1024

x^2=1168

x= 4√73

3 0
2 years ago
Please help! Quick!
Galina-37 [17]
5z+7=32
5z+7-7=32-7
5z/5=25/5
z=5
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please answer correctly !!!! Will mark brainliest !!!!!!!!
    14·1 answer
  • Two pairs of statements about Jeff's housing expenditures are given below. How can both pairs of statements be true?
    9·1 answer
  • Simplify. 2x+7y+3x−4y please help
    6·2 answers
  • Which diagram represents the vector addition C=A+B. Which represents vector subtraction C=A-B?
    7·1 answer
  • Find the area and perimeter of the shaded figure
    6·1 answer
  • The product of 25 and a number f is 5
    12·1 answer
  • How to solve the question
    14·1 answer
  • PLEASE HELP ME!
    11·2 answers
  • What is the area of the regular hexagon ABCEF? Explain your reasoning.
    14·1 answer
  • En el mercado de pera pesa 8.400 dolares contruye una tabla que permita apreciar la dependencia de peso y el precio.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!