Answer:
each bag of candy is $6.00
Step-by-step explanation:
1 bag would cost $6.00
1×$6.00=$6.00
6 bags × $6.00 = $36.00
Answer:
<em>least</em><em> </em><em>to</em><em> </em><em>greatest</em>
<em>.</em><em>86</em><em>,</em><em> </em><em>8</em><em>/</em><em>9</em><em>,</em><em> </em><em>.</em><em>9</em>
5,309 divided by 43 is equal to 123.4651162790698
Answer: I would say 20%, it makes 100 percent sense!
Step-by-step explanation: Please brainliest!