1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
GenaCL600 [577]
3 years ago
10

Help meeeeeeeeeeplease

Mathematics
2 answers:
bekas [8.4K]3 years ago
8 0

Answer:

The answer is 8/5. Hope you do great!:)

Step-by-step explanation:

bogdanovich [222]3 years ago
7 0
20111193857248668228
You might be interested in
Charlotte reads 8 1/3 pages of a book of in 10 minutes. What is her average reading rate in pages per minute?
shtirl [24]

The answer as a fraction is 5/6

We want to figure out how many pages Charlotte can read in 1 minute. Since we know how many pages she can read in 10 minutes, in order to find out how many she reads in 1 minute, simply do 10 divided by 8 1/3. Which will give you your answer, 5/6.

3 0
3 years ago
Determine the measures of the angles requested using the picture below.<br>​
lapo4ka [179]
SHDJJEHEH shdhshshshshduvuvuvububuyb
5 0
3 years ago
Write the two missing values to make these equivalent fractions correct : ?/3 = 8/12= 4/?
Elodia [21]
X/3 = 8/12
12 * x = 8 * 3
12x = 24
x = 2

8/12 = 4/y
8y = 48
y = 6
8 0
3 years ago
How.to express the sum 21/9 in a whole number and fractions
JulijaS [17]

Answer:

2 1/3

Step-by-step explanation:

21/9 is 2.33 or 2 1/3

8 0
3 years ago
Math help please!!!! i will mark brainliest
finlep [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

A. 221 x 5 = 1,105

225 + 245 + 222 +230 = 922

1,105 - 922 = <u>183</u>

B. 225 is the median

C. 229 is Isaac's score for the sixth game

Hope this helps :)

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Letter A (please show work!) thanks
    11·1 answer
  • Sam is collecting pennies. On the first day of the month, Samnis given 16 pennies. Each day after that he gets 4 more pennies. W
    11·1 answer
  • In basketball, hang time is the time that both of your feet are off the ground during a jump.
    10·2 answers
  • Passes throw (1,-3),slope=1
    14·1 answer
  • Hey can you please help me
    13·1 answer
  • Choose the graph of the solution to the inequality x &lt;-12.
    11·1 answer
  • A 6-pack of felt-tip pens costs $2.16. What is the unit price?<br>​
    13·2 answers
  • Dominic is buying supplies for his poetry class. He likes to write his poems in black ink, then decorate the pages with colorful
    5·1 answer
  • Which graph represents the function f (x) = StartFraction 2 Over x minus 1 EndFraction + 4?
    10·2 answers
  • Three different sets of objects contain 2, 3, and 14 objects, respectively. How
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!