1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andru [333]
3 years ago
5

One last question: Pls answer it.

Mathematics
1 answer:
trasher [3.6K]3 years ago
4 0

Answer:

I think it'd be $975

Step-by-step explanation:

35 times 13 is 455 and 20 times 26 is 520 so then you add 455 and 520

You might be interested in
Help me with this look at the photo and help me answer all the questions please and thanks
Nataliya [291]

Answer:

1104seconds and5 milliseconds

(8209-6000)/2

=3209/2

=1104.5

The scientists will reach the ocean floor after 1104.5 seconds.

PS

Please mark me as the brainiest and follow me!Hope that helps ;)

5 0
3 years ago
Hey! Please help me
mafiozo [28]

Answer:

Exact: 10.08

To 1 decimal place: 10.1

Step-by-step explanation:

Just ask.

Hope this helps.

3 0
2 years ago
<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Csqrt%7B%20980" id="TexFormula1" title="\sqrt{ 980" alt="\sqrt{ 980" align="absmiddle" class
Katarina [22]
31.304951684997 definitely
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the sum.
Assoli18 [71]
Since you cannot add numbers which have x to the power of something and normal x, A and B are incorrect. C is also incorrect because I don't even know how you could get that number.
D is correct.
(14x2 + 7x) + 9x2 - you don't even need the brackets, so
14x2 + 7x + 9x2 
(14x2 + 9x2) + 7x
23x2 + 7x
5 0
3 years ago
2y + 2x + 3y + 4z + 5x​
IRISSAK [1]
5y+7x+4z this is the simplified answer .
6 0
2 years ago
Other questions:
  • Can someone anyone please man help me out
    14·1 answer
  • Jen buys 4 tires for$272 what is the cost of one tire
    10·1 answer
  • In One hour a bakery sold five muffins and nine bagels for a total of $25.50 the next hour the bakery sold three muffins and 12
    8·2 answers
  • Kevin is making a picture frame. He has a piece of trim that is 5 feet long.
    5·1 answer
  • Help plz 15 points!!!!!!!!!!!!!!!! really inportant
    6·2 answers
  • PLEASE HELP ME!!!!!!
    7·2 answers
  • The product of two consecutive negative integers is 1122. What are the numbers? The product of two consecutive negative integers
    6·1 answer
  • Allie has $20 to spend to take some friends bowling. It costs $4 per person to rent shoes. The bowling alley is running a specia
    13·2 answers
  • You have $3000 to enclose a rectangular piece of property with a fence. The fence costs $9 per foot. A scale drawing of the prop
    15·1 answer
  • True or false.
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!