Well, Caliban is clever and quick-thinking
Answer:
I think it would either be b or c, but I am not sure which it is out of those 2. I would probably say b, but it could be c
Explanation:
$1,083
In order to find the average, you have to add the cost of each of the surveys together and then divide that number by three, because that's how many surveys they are.
<span>1,250 + 925 + 1,075 = 3,250
3,250 divided by 3 = 1,083
Therefore, the average cost of $1,083</span>
Food. Food is one of the most important things for humans to survive. Food contains the nutrition that people and animals need to be healthy. The consumption of food is normally enjoyable to humans. It contains protein, fat, carbohydrates, vitamins, water and minerals. Liquids used for energy and nutrition are often called "drinks".