1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Brrunno [24]
2 years ago
7

HELP ASAP! it's for a math quiz so thanks

Mathematics
1 answer:
satela [25.4K]2 years ago
5 0
I’m 90% sure that the answer is 36x
You might be interested in
Find the value of f(12) if f(x)=-2x+4
Contact [7]

Answer:

f(12) = - 20

Step-by-step explanation:

To evaluate f(12), substitute x = 12 into f(x), that is

f(12) = - 2(12) + 4 = - 24 + 4 = - 20

5 0
2 years ago
The equation of a line is y = 1.5x − 2. What are its slope and y-intercept?
andre [41]

This equation is written in slope intercept form, y=mx+b, with m being the slope and b being the y-intercept.

The slope of the line is 1.5 and the y-intercept is -2. The answer is A.

I hope this helps ;)

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Amy wants to buy pencils for school. The 99c store sells them for $0.75 cents each. She would like to buy 5 pencils. How much mo
Arte-miy333 [17]

Answer:

3.75

Step-by-step explanation:

.75 times 5

5 0
2 years ago
5 metric tons = ____ kilograms
ANEK [815]

Answer:

5000

Step-by-step explanation:


6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help pleeaasssee
Ulleksa [173]

Answer:

10

Step-by-step explanation:

just do 4-18 and u get the answer

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is 126 547 in words
    7·2 answers
  • 6. Which of the following is NOT coterminal to 337°?<br> 23 deg<br> 697 deg<br> -23 deg<br> -383 deg
    13·1 answer
  • At a New Car Dealership a particular model comes in 4 trims levels, 5 different colors, and 3 different interiors. How many diff
    7·1 answer
  • Find the value of the expression 2x3 + 3y2 − 17 when x = 3 and y = 4. A)26 B)85 C)943 D)1,927
    15·1 answer
  • If you if 3 1/2 pounds of bananas cost $1.96, how much would one pound cost?.
    14·1 answer
  • Can someone please help me?
    13·2 answers
  • PLEASE ANSWER !
    11·1 answer
  • An automobile manufacturer claims that its jeep has a 31.231.2 miles/gallon (MPG) rating. An independent testing firm has been c
    15·1 answer
  • Please answer quickly
    14·2 answers
  • Answer this please, actually only delany, have a heart she needs the points
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!