(24 oz is $3.49, 48 oz is $6.49) Figure out the unit rate for each jar of pasta sauce.
1 answer:
Answer:
Step-by-step explanation:
3.48/24= 14.54 cents/ oz
6.49/48= 13.52 cents/oz
You might be interested in
The answer of this question is 284
8.36x10^3 ? i think :(. i'm not sureeee
Answer:
B and E
Step-by-step explanation:
5m+8 that’s it I’m pretty sure