1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
anastassius [24]
2 years ago
9

13=X/4 A. 13/4 B. 4/13 C. 52 D. 9

Mathematics
1 answer:
Snowcat [4.5K]2 years ago
3 0

Answer:

Hi! The answer to your question is C. 52

Step-by-step explanation:

☆*: .。..。.:*☆☆*: .。..。.:*☆☆*: .。..。.:*☆

☆Brainliest is greatly appreciated!☆

Hope this helps!

- Brooklynn Deka

You might be interested in
Will mark brainlest! <br>formula of (x+1)cube <br>​
ANTONII [103]

Answer:

(x+1)^3=x^3+3x^2+3x+1

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Calculate the infant mortality rate (per 1,000 live births) from the following data:
Feliz [49]

Answer:

ahsbbsnssisiskak sjsnsnaan

8 0
3 years ago
The table shows the price of apples in the local market. What is the cost of 12 pounds of apples? Apples (pounds) Price (dollars
MAXImum [283]
Lbs :       4, 8, 12, 16
cost :     6, 12, ?, 24

12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Evaluate (2 - 3)4(4) - 9 ÷ 3. -7 -2 1 2
insens350 [35]

Answer:

your answer is -8

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Question 7: Help Me Please
ehidna [41]

Answer:

m∠UQT = 52°
m∠UTQ = 42°
x = 1

Step-by-step explanation:

∠UQT is an alternate interior angle of ∠RSQ

Therefore, ∠UQT is 52°

∠UTQ is an alternate interior angle of ∠URS

Therefore, ∠UTQ is 42°

The diagonals of a parallelogram are congruent, so 4x + 1 is 5

  • 4x + 1 = 5
  • 4x = 4
  • x = 1

-Chetan K

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Your math class is collecting canned food for a local food drive. The goal is to collect at least 105 cans but no more than 205
    13·1 answer
  • 6 CHALLENGE The Ladybugs have a 30 cm-by-10 cm rectangle for pumpkins. Each
    8·1 answer
  • Pls tell me all the correct answers
    9·1 answer
  • The weight of an object on the moon is 1/6 it's weight on Earth. Write 1/6 as a decimal.
    15·1 answer
  • Is this question rlly that easy?
    12·2 answers
  • Which equation is true?<br> O 1150) = - 150<br> 01 - 150 = 150<br> - 150 = 150<br> O-1 - 150= 150
    11·1 answer
  • Write the equation of the line that passes through the points (2,5) and (2, -6). Put
    10·1 answer
  • The ant teaches us a lesson about:<br> A. mischievousness<br> B. lying<br> C. pride<br> D. laziness
    8·2 answers
  • Emily is making lunch from leftover items found in her fridge. She has pasta, soup or pizza rolls. To drink, she has a choice of
    11·1 answer
  • Given: x-8&gt; -3.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!