Answer:
ahsbbsnssisiskak sjsnsnaan
Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
Answer:
m∠UQT = 52°
m∠UTQ = 42°
x = 1
Step-by-step explanation:
∠UQT is an alternate interior angle of ∠RSQ
Therefore, ∠UQT is 52°
∠UTQ is an alternate interior angle of ∠URS
Therefore, ∠UTQ is 42°
The diagonals of a parallelogram are congruent, so 4x + 1 is 5
-Chetan K