Answer:
A
Step-by-step explanation:
United states is too broad and too many different conditions for the land. You do not base weather on the date either.
461 because you take 506-45 to find x(the unknown number)
1. 21 peanuts per minute
2. 9 texts per minute
3. 28 pages per hour OR half a page per minute
4. The first option is the cheapest. You can find what one ounce costs for each barrel by dividing the cost by the total ounces.
Answer:
Step-by-step explanation:
1)13 2)-22 7/9 3)37.6 4)-16 5)1.75 6)-12 7).46 8)4.7 9)-21.42 u can do ten I have to go to class
Answers
2880
Step-by-step explanation:
48 miles = 1 minute
? = 60 minutes( 1hr )
1hr = 48 × 60 = 2880miles