1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vekshin1
3 years ago
12

Complete the function for this graph.

Mathematics
1 answer:
neonofarm [45]3 years ago
4 0

Answer:

(1,4) I THINK

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The cost of the studios internet service is given by the formula c=90+30x, where x is the number of months of usage. What is the
blondinia [14]

Answer:

$420

Step-by-step explanation:

C=90+30(11)

11x30=330

330+90=420

6 0
3 years ago
Which expression gives the measure of Z RST in the diagram below?
allochka39001 [22]

Answer:

Your answer should be C. 1/2(162 - 38)

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
1.4hrs to run 10.85 average speed in mph
Colt1911 [192]
10.85 miles / 1.4 hrs = 7.74 miles per hour
6 0
3 years ago
Factor completely 5x2 – 50x + 120
zaharov [31]
The answer is 5(x - 4)(x - 6)
 
5x² – 50x + 120 = 5*x² -  5*10x + 5*24
                           = 5(x² - 10x + 24)
                           = 5(x * x - 4x - 6x + 6*4)
                           = 5(x(x - 4) - (6x - 6*4))
                           = 5((x(x - 4) - 6(x - 4))
                           = 5(x - 4)(x - 6)
5 0
3 years ago
15 lb for $13.35 what is the unit rate and what is the cost
Sedbober [7]

Answer:

$0.89/1        the cost is $0.89.

Step-by-step explanation:

cost over lb

13.35/15

unit rate means for 1 so divide 15 by 15 to get  1  

what ever u do to the denominator do to the numerator so divide 13.35 by 15

13.35/15 divided by 15/15= 0.89/1

$0.89 for 1 lb

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Solve the equation 4y-2=26 A y=7 B y=6 C y=3 D Y=26
    9·2 answers
  • Samantha wants to buy 6 roses, 4 carnations, and 8 tulips.she estimates that she will spend about $14 on these flowers. Do you a
    11·2 answers
  • Can you please help me<br> 0.2a2b3·(–5a3b)2
    11·2 answers
  • One-fifth of the sum of q and 4
    10·1 answer
  • Evaluate the expression when y=-2.<br> y2 +6y-4
    13·1 answer
  • 2(3c + 3) &lt; 6c + 9
    5·1 answer
  • There is a circle with a diameter of 3. Round to nearest tenth!
    5·1 answer
  • Elouise is creating a rectangular garden in her backyard. The length of the garden is 12 feet. The perimeter of the garden must
    13·1 answer
  • Find the equation of the line that passes through the point (3,7) and is parallel to the line that passes through (5,5) and (5,3
    9·1 answer
  • In this graph, the y-intercept of the line is ___.<br> The equation of the line is y=__ x __.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!