1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
stira [4]
2 years ago
10

Solve for x please help me!!

Mathematics
2 answers:
lyudmila [28]2 years ago
7 0

Answer:

it should be 64 ....

Step-by-step explanation:

Lady bird [3.3K]2 years ago
5 0
I think 9



............
You might be interested in
Will mark as brainliest if correct
sergeinik [125]

Answer:

A, B and F.

Step-by-step explanation:

The bill total  + 20% of the bill total must be less than or equal to $60.

So we have the inequality:

x + 0.20x ≤ 60

1.20x ≤ 60

x ≤ 60/1.20

x ≤ 50 dollars.

6 0
2 years ago
Is 35 in , 45 in , 55 in, a right triangle or not
KonstantinChe [14]
If its less than 90, its a right triangle. Hope this helps!
5 0
3 years ago
What do you use to repair a TUBA
lina2011 [118]
 you repair it with a tuba glue!
8 0
2 years ago
Enter the equation of the line in slope-intercept form.
likoan [24]

Equation parallel to y = -x is y=-x+k

so 4.5 = -7 + k so k - 11.5

Equation is y = -x + 11.5

3 0
3 years ago
What is (−8 3/4)÷2 1/6?
docker41 [41]

Answer:

-4.03846153846

Step-by-step explanation:

done

5 0
2 years ago
Other questions:
  • The figure is formed from rectangles. Find the total area.
    14·1 answer
  • We want to find out if gender has any effect on how fast people detect emotions. We set up a study where we record the number of
    8·1 answer
  • 2/3n-1=2/9n-4<br> HELP!!!
    13·2 answers
  • Please really need anyone’s help on this thank you
    11·2 answers
  • Select the correct answer.<br> Solve this inequality for x: -46 − 8x &gt; 22.
    15·1 answer
  • SIZE A ranch in Wyoming is
    10·1 answer
  • Please answer this!!​
    6·1 answer
  • I need help on number 2
    12·1 answer
  • Pls help me with this…
    6·1 answer
  • Stella buys 5 pineapples for $4.50. How much would she pay if she bought 7 pineapples? (hint: find the unit rate first then mult
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!