1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dafna11 [192]
3 years ago
9

What is the equation of the graphed line written in standard form?

Mathematics
1 answer:
Dmitry_Shevchenko [17]3 years ago
4 0

Answer:

A

Step-by-step explanation:

You might be interested in
If lins dad has a budget for 1600 does he have enough money to buy the couch?
densk [106]
Depends on what couch lol..
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Mr. Osborne needs two students to help him with a demonstration. He decides to draw two names out of a bag to make things fair.
Vladimir79 [104]
Yes thrust if forest
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Andy drove 15,840 feet. how many miles did Andy drive
castortr0y [4]
3 miles because I converted feet two miles and got 3 that’s that the answer
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
How many passwords can you have if there are 2 numbers and 3​ letters? (letters and numbers can​ repeat)
Lady bird [3.3K]

Answer:

D) 2,600.............

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
ULT ma<br> 4. Write an expression, then evaluate.<br> a. 1/4of the sum of 18 and 6
OlgaM077 [116]

Answer: Required expression: \dfrac14\times(18+16)

Result: \dfrac{17}{2}

Step-by-step explanation:

Given phrase:  " \dfrac14\text{ of the sum of } 18\text{ and }6. "

Required expression: \dfrac14\times(18+16)    ['+' used to express sum, 'x' used in place of 'of']

Since 18+16 = 34

Then,

\dfrac14\times(18+16)=\dfrac14\times34  \\\\=\dfrac{1}{2}\times17\ \ \text{[Divide numerator and denominator by 2]}\\\\=\dfrac{17}{2}

Hence,     \dfrac14\times(18+16)=\dfrac{17}{2}.  

8 0
2 years ago
Other questions:
  • A 54-ounce bottle of fruit juice costs $6.by the unit rates rounded to the nearest cent
    14·1 answer
  • A grocery store sells roasted almonds in bulk. What is the price per pound for the almonds?
    12·1 answer
  • Please help me thank you
    12·1 answer
  • When 3 is subtracted from two times a number, the result is 17. What is the number?
    15·1 answer
  • This table shows the size in acres of four parks.
    7·1 answer
  • Alex, Gil and Meg shared 740 cards. Alex had 20 fewer cards than Gil and
    8·1 answer
  • Divide 3x2 − 11x − 4 by x − 4.
    8·2 answers
  • Marco bought a box of nails at a hardware store for $3.60. If the box contains 180 nails, the equation 3.60 = 180k can be used t
    9·2 answers
  • 15 = 27 + x<br> Please help
    15·2 answers
  • Determine the present value, P. you must invest to have the future value, A, at simple interest rater after time t. Round answer
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!