Answer:
2.27700622339
Step-by-step explanation:
Calculated your welcome
Answer:
The domain is correct
but the correct range is (-3 , 2)
Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
82 is the answer now sub to pooi thegreat on yt
Answer:
1/4
Step-by-step explanation:
You can set up ratios or fractions for the matching sides.
A/B
1/4 = 1/4
1.1/ 4/4= 1/4
1.5/6 = 1/4