Jt wldbd be 1200 since you are subtractjnh and addibg
Step-by-step explanation:
There are 12 in a dozen, so each egg would cost $1.56.
Now, you must multiply $1.56 by 12. Now you can find the answer from here. Hope this helps!
Answer:
108 pizzas
Step-by-step explanation:
300/25 = 12 groups of 25 students
9 pizzas per group
9(12) = 108 pizzas
hope this helps
Answer:
5*
Step-by-step explanation: