1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kakasveta [241]
3 years ago
6

How much money will i get in 5.4 hours if i get $4 per 6 hours

Mathematics
1 answer:
Lesechka [4]3 years ago
7 0

Answer:

3 dollars and 60 cents

Step-by-step explanation:

You might be interested in
1/3x 6,000<br> helppp barely learning these
Ipatiy [6.2K]

Answer:

2000

Step-by-step explanation:

6000 / 3 = 2000

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
The slope of the line through -9,6 and -6,-9
Kruka [31]

Answer:

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Please help <br> Will give BRAINLIEST
Nady [450]
5.9 m
I solved it by adding some of the numbers that were in the picture & then added the m at the end because all of the other had it
7 0
2 years ago
brandon packs lunch 4 days a week how many day does he pack his lunch for 36 weeks use area model to solve
IrinaVladis [17]

You have to multiply 36 times 4 =144 . So you do this like this (30 times 4) +(4 times 6)= so (120)+(24)= 144. Answer is 144

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Explain how to solve a system of three equations using the elimination method.
kotykmax [81]

You can solve a system of three equations by multiplying each equation by a number that allows you to add or suvtract the same equation together by eliminating the x or y variable

5 0
3 years ago
Other questions:
  • What number is one hundred more than 197
    15·2 answers
  • Solve the following inequality 3y + 5 &lt; 10
    13·1 answer
  • Show work if needed.please help. Only the Canadian one.
    6·1 answer
  • Solve the equation 4^2x = 9
    6·1 answer
  • carol is excited to get a new kitten from the animal shelter. the kitten had an $299 adoption fee. carol had $50 off coupon for
    12·2 answers
  • Help me with this math question please I'm giving away brainliests​
    14·1 answer
  • A The integer with the greatest value is the one that has the greatest absolute value.
    13·1 answer
  • Which is the better value? 12 bottles of juice for $15.00, or 18 bottles of juice for $23.04?
    6·2 answers
  • Find the 57th term of the arithmetic sequence -13,-29,-47,….
    11·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%20%5Crm%5Csum%20%5Climits_%7Bn%20%3D%200%7D%5E%7B%20%5Cinfty%20%7D%20%20%5Carcsin%20%5Clar
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!