1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
saveliy_v [14]
3 years ago
12

What is the range of 53, 63, 65, 66, 74, 81, 87?

Mathematics
2 answers:
Strike441 [17]3 years ago
6 0

Answer:

34

Step-by-step explanation:

Hope this helps.

Len [333]3 years ago
5 0

Answer:

The range is 34!

Step-by-step explanation:

87-53=34

You might be interested in
How to solve the rational equation? (Please include steps not just the answer)
SVETLANKA909090 [29]

1/3 + 1/2 = 1/x

2 and 1/5

    or

3 and 1/4

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Martin uses his power saw every 15 seconds.How many times did he use it in one hour ?​
Alina [70]

Answer:

  1. 60<em><u>÷</u></em><em><u>15</u></em><em><u> </u></em><em><u>=</u></em><em><u>4</u></em><em><u> </u></em>

<em><u>Therefore</u></em><em><u> </u></em><em><u>Martin</u></em><em><u> </u></em><em><u>uses</u></em><em><u> </u></em><em><u>his</u></em><em><u> </u></em><em><u>power</u></em><em><u> </u></em><em><u>saw</u></em><em><u> </u></em><em><u>4</u></em><em><u> </u></em><em><u>times</u></em><em><u> </u></em><em><u>in</u></em><em><u> </u></em><em><u>one</u></em><em><u> </u></em><em><u>hour</u></em><em><u> </u></em>

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Question 374756: Two trains leave the station at the same time, one heading east and the other west. The eastbound train travels
Dvinal [7]

Let the number of hours = X

Multiply the speed of each train by the number of hours (x) and add them together to equal the total miles:

75x + 95x = 238

Simplify:

170x = 238

Divide both sides by 170:

x = 238/170

x = 1.4 hours.

Check:

75 x 1.4 = 105 miles

95 x 1.4 = 133 miles

105 + 133 = 238 miles

It will take 1.4 hours ( 1 hour and 24 minutes).

3 0
4 years ago
DO NOT SKIP!! Let’s see who’s smart enough to work out the problem if u get it correct I’ll mark u as BRAINLIEST SHOW THE WORK P
forsale [732]

Answer:

y=10.1(x)

x=\frac{y}{10.1}

Step-by-step explanation:

It is said in the problem that y would represent how much money she earns and x represents the number hours she works.

so it also said that the amount of Jessa earns is proportional to the amount of time she works .

finding y will be easy dividing 252.50 by 25 will give you 10.1

so how did we get that equation

y will represent the amount and x will represent the hours

4 0
3 years ago
Which is the better deal: 8 ounces of shampoo for $0.89 or 12 ounces for 1.47.
Otrada [13]
8 Ounces of shampoo for $0.89
6 0
3 years ago
Other questions:
  • A multiple-choice test contains 10 questions. there are four possible answers for each question. (a) in how many ways can a stud
    7·1 answer
  • A scientist was studying a population of elephants. the first year, he counted a population of 80. over the next eight years, th
    10·2 answers
  • What two numbers give a product of 85
    5·2 answers
  • Multiply (2x^2-3x+5)(x^2+4x+1)
    8·1 answer
  • How many calculations can this computer preform in one minute?
    11·1 answer
  • Round the number to the nearest thousand <br> Add<br><br> 27,498 + 4,657
    7·2 answers
  • What is the greatest common factor (GCF) of 80 and 12?
    10·1 answer
  • Suzi began fishing at 10:50 A.M and fished until 11:30 James finished fishing at 11:45 A.M. He fished for the same length of tim
    9·1 answer
  • 5a. A salad bar has five kinds of salad. In how many different ways can you choose two different salads from five?
    7·1 answer
  • What are 19 and 23 hundredths in standard form
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!