1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anarel [89]
2 years ago
7

7 = -10s -3 for iready

Mathematics
1 answer:
Nonamiya [84]2 years ago
6 0
Huh i’m a little confused what is for irady
You might be interested in
ew if you're attracted to those mexican boys with the dirty permed hair and who sags their pants and smell musty too then stay a
nlexa [21]

Answer:

not all are like that and some are like that because there family struggles so they can't buy alot of things or many take showers there are many reasons

8 0
2 years ago
I'm confused- how do I form the equation with 2 pts?
klio [65]

Answer:

the equation of the line is   y = -3x - 6

Step-by-step explanation:

Note that since (0, -6) is the y-intercept, we can write the slope-intercept equation of the line as y = mx - 6.  The other given point is (-2, 0) (which happens to be the x-intercept also).  Starting with y = mx - 6, replace y with 0 and x with -2:  

0 = m(-2) - 6.  We now solve this for the slope, m:  0 = -2m - 6 becomes

2m = -6, or m = -3.

With m = -3 and b = -6, the equation of the line is   y = -3x - 6

4 0
3 years ago
It costs $11.18 to buy 13 cans of cranberry sauce. If the cans all cost the same amount, what is the price of each can?
AnnyKZ [126]

Answer:

Each can costs $0.86

Step-by-step explanation:

We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.

11.18/13 = 0.86

I hope this helped and please mark me as brainliest!

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the answer for Ab•2b
7nadin3 [17]

Answer:

2Ab^2

Step-by-step explanation:

I think its right

4 0
2 years ago
Duas torneiras com um caudal, cada uma de 10 litros/min, enchem um depósito em 15 horas.
WARRIOR [948]
Answer:baybe it will be b
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Write 84 as a product of prime numbers
    12·2 answers
  • What is a multiplacation problem where the answer is .05 to .75
    6·2 answers
  • I need help with math!!! time is running out!!! will mark brainliest!!!
    15·2 answers
  • Multiply.<br> Your answer should be a monomial in standard form.<br> (-4x2)(7x3)=
    6·2 answers
  • Using a table of values, determine the solution to the equation below to the nearest fourth of a unit.
    9·1 answer
  • Draw an area model to solve 774 divided by 3
    8·1 answer
  • Which statement about the area of a right triangle is true?
    6·1 answer
  • If Denise and Alex add a 15% tip after the tax is applied, what is the total cost, including tip?
    13·1 answer
  • Find the unit price of 48 golf balls for $38.97. Round your answer to the nearest cent if necessary.
    10·1 answer
  • Beinggreat78, Answer fast!
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!