1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
quester [9]
2 years ago
6

What is the answer i need help 2*2+7+10*8-3=?

Mathematics
2 answers:
Brums [2.3K]2 years ago
6 0

Answer:

88

Step-by-step explanation:

just use a calculator. Don't need to waste points

Ray Of Light [21]2 years ago
3 0

Answer:

88

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I am thinking of a number.... When I take HALF of my number subtract by 6 I get 5. What is my number?
Crank

answer- 1

step by step explanation-

6-1 =5

two Ka half one

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Identify each pair of angles named below as adjacent angles or vertical angles.
rosijanka [135]
1-adjacent

3 others- vertical
5 0
2 years ago
Order these numbers from least to greatest.
Lorico [155]

Answer:

1. -√19   2. 4.56   3. √21   4. 23/5

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Solve the question below
mamaluj [8]

Answer: the scale factor is 2.5

Step-by-step explanation: hope it helps :)

7 0
2 years ago
The cost of renting a chain saw is $3.90 per hour plus $6.50 for a cán
puteri [66]
35.75
explanation-
3.90 ph x 7.5 hours = 29. 25
plus the gas can 6.50
29.25+6.50= 35.75
5 0
2 years ago
Other questions:
  • If tan f° = two over one and the measure of segment YW is 8 units, what is the measure of segment XW? triangle XYW in which angl
    5·2 answers
  • Please see attachment to help. I really need it.
    6·1 answer
  • What is the missing angle
    14·2 answers
  • The first soccer team scored 8 goals in 4 games. The second soccer team scored 27 goals in 9 games. Which soccer team scored mor
    6·2 answers
  • What a angle of 42 less than its complement
    12·1 answer
  • Is 16 a prime or composite number
    14·2 answers
  • Paula is shopping for a party.she finds a pack of 6 rolls of streamers for $4.50. What is the cost of one roll of streamers ?
    13·1 answer
  • What I said 4 3/6 - 2 5/6
    5·2 answers
  • Can someone please help me ??
    5·1 answer
  • In 5 - 7 complete sentences, answer all of the following question. •Use this image to respond to the following prompt: •Is the s
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!