Answer:
6.63
Step-by-step explanation:
Cost of 11 oranges = 4.29
Cost of 1 orange = 4.29/11 = 0.39
Cost of 17 oranges = 0.39*17 = 6.63
Answer:
Step-by-step explanation:
Answer:
2
Step-by-step explanation:
x(60) = 12(10) -->
x(60) = 120 -->
x = 2
Answer:
$150
Step-by-step explanation:
First use a proportion to find the answer:
40/100=60/x
Now we solve for x
60*100=6,000
6,000 divided by 40= 150
x=150
Therefore the answer is $150
Answer:
154
Step-by-step explanation:
86.192 and 68.36 rounded up to the nearest whole is 86 plus 68 would be 154