1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Savatey [412]
2 years ago
8

First answer gets brainliest

Mathematics
2 answers:
maria [59]2 years ago
8 0

Answer:

Step-by-step explanation:

First blank is 4

second blank is 2/4

third blank is 4

fourth blank is 9

Shkiper50 [21]2 years ago
5 0

Answer:

first blank : increase

second blank : +2

third blank : -1

fourth blank : 4

fifth blank : 5

Step-by-step explanation:

You might be interested in
PLS HELP! GIVING BRAINLIEST FOR CORRECT ANSWER! THANKS!<br> look at provided image.
denis-greek [22]

Answer:

your correct

Step-by-step explanation:

good luck

3 0
2 years ago
Es Ola De comrade Fhfjfjkdkfkfkfkfkfkfkfldosoueehd
Juliette [100K]
Follow me on insta ashton.3345
5 0
2 years ago
A line passes through the points (2,18) and (8,24). Write a linear function rule in terms of x and y for this line. The linear f
Alinara [238K]

Answer:

Step-by-step explanation:

hello : here is an solution

8 0
3 years ago
-7(x - 5) = 91 bro I need help and i must show work
fredd [130]

Answer:

X = -8

Step-by-step explanation:

-7(x-5)=91

x-5=-13

x=-13+5

x=-8

5 0
2 years ago
1 cup is equal to 8 fluid ounces. How many fluid ounces are in 3 cups, 3 fluid ounces?
Gnesinka [82]

Answer:

If one cup is 8 then 3 cups is 24

Step-by-step explanation:

This can be solved by multiplying:

1*8=8

3*8=24

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Use a tree diagram or systematic list to determine the number of ways a nickel, a dime, and a quarter can be flipped to get exac
    6·1 answer
  • Thank you for helping me
    8·2 answers
  • -5a + 15/2a - 25 = 53.2 + 21.8​
    15·2 answers
  • Benjamin bought a 3-pound bag of flour for $6.95. What is the unit price per ounce of flour? (1 pound = 16 ounces)
    10·1 answer
  • Rosemary is driving to Chicago, and she is 84 miles away. She wants to arrive in 1.5 hours. What rate of speed will she have to
    14·1 answer
  • Which of the following is a statistical question?
    8·1 answer
  • Can you answer the question please :D
    8·2 answers
  • Pls help me with my homework I need help
    12·2 answers
  • Michael owns a bike shop. He and his employees can fix 6 bikes every hour. If his bike shop is open between the hours of 9am and
    7·2 answers
  • What is 8 feet to 24 feet in percent of change
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!