Answer:
6.39
Step-by-step explanation:
divide the total cost by the total amount of the item for the unit price:
38.34/6=6.39
P1=(0,0)=(x1,y1)→x1=0, y1=0
P2=(3,-2)=(x2,y2)→x2=3, y2=-2
Slope: m=(y2-y1)/(x2-x1)
m=(-2-0)/(3-0)
m=(-2)/3
m=-2/3
Point-slope equation:
y-y1=m(x-x1)
y-0=(-2/3)(x-0)
y=-(2/3)x
Answer: The equation of the line is: y=-(2/3)x
Answer:
idk
Step-by-step explanation:
Answer:
$117,836.49
Step-by-step explanation:
We can't make heads or tails of your table, so we have used a financial calculator to determine the multiplier is about 4.713. The calculator maintains more significant digits than that, so gives the value to the penny as ...
$117.836.49
_____
This value is about 4.71345951 × $25,000.
Answer:move -5x to the right becomes 5x
Y=5X+2
When x =1 5(1)+2= 7 for Y
When X=2 5(2)+2= 12 for Y
When X =-1 5[-1)+2/ -3
Coordinates (1,7).(2,12)(-1,-3)
Step-by-step explanation: