1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
777dan777 [17]
2 years ago
12

ILL MARK BRAINLIST pls help

Mathematics
1 answer:
kaheart [24]2 years ago
6 0

You cut out the question-

You might be interested in
The dimensions of a rectangular pool table are: (x + 4)(x + 10), What is the area of the table?
sergij07 [2.7K]

Answer:

D. x^2 +14x + 40

Step-by-step explanation:

(x+4)(x+10)

x^2+10x+4x+40

x^2+14x+40

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
17 quart or 4 gallon
Advocard [28]
If your asking which one is more it is 17 quarts.
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please solve and show step by step
MissTica
The answer to the question

8 0
3 years ago
A grocery store sells a bag of 4 oranges for $2.84. If Arianna spent $3.55 on oranges,
zhannawk [14.2K]
$4/3=$1.33 per pound.
$9/8 = $1.13 per pound.
The second one is cheaper.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP!!! I NEED HELP ASAP!!! <333
Olegator [25]

Answer:

Step-by-step explanation:

Divide: 3/13 = 3 ÷ 13

3/13 = 0.230769230769...

B) is your answer

~

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Sam paid $8.28 for 18 stamps.at this rate,how much would it cost Sam to buy 12 stamps
    6·2 answers
  • A number that is at most 13
    15·2 answers
  • Li made a scale drawing of a room. The scale used was 5cm=1m.The scale drawing is the preimage and the room is the dilated image
    9·1 answer
  • Classify the real numbers as rational or irrational numbers.
    6·2 answers
  • A.3(f) The line graphed on the grid represents the first of two equations in a system of linear equations.
    15·1 answer
  • Anyone know SLOPE? because I need help.
    9·1 answer
  • Jenny will choose between two restaurants to purchase pizzas for her party. The first restaurant charges a delivery fee of $6 fo
    12·1 answer
  • Enter the solutions from least to greatest. H (x)=(-4x -3)(x -3)h(x)=(−4x−3)(x−3)h, left parenthesis, x, right parenthesis, equa
    5·1 answer
  • (x + 3)2 - 13 = 9x adratic equa- е ots​
    11·1 answer
  • What are the fewest number of coins needed to make 37% of a dollar?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!