Answer:
D. x^2 +14x + 40
Step-by-step explanation:
(x+4)(x+10)
x^2+10x+4x+40
x^2+14x+40
If your asking which one is more it is 17 quarts.
The answer to the question
$4/3=$1.33 per pound.
$9/8 = $1.13 per pound.
The second one is cheaper.
Answer:
Step-by-step explanation:
Divide: 3/13 = 3 ÷ 13
3/13 = 0.230769230769...
B) is your answer
~