Answer: I think the answer is A I might be wrong but I'm 90% sure this is right mark me BRAILIEST PLS
Step-by-step explanation:
Answer:
4
Step-by-step explanation:
13 x 4 = 52 + 7 = 59
Answer:
Step-by-step explanation:
4lbs of apples to 6 cups of apple sauce
we can write this as 2:3
the correct choices: 6:9 and 14:21
Answer:
To find the cost per yard, divide the cost by the amount:
p: 6.25 / 6.5 = 0.96 --> The cost per yard is $0.96
r: 3 /4 = 0.75 --> The cost per yard is $0.75
b: 8.1 /8.5 = 0.95 --> The cost per yard is $0.95
s: 7.2 / 6 = 1.2 --> The cost per yard is $1.20
In order from cheapest to most expensive:
Red
Brown
Purple
Silver