Step-by-step explanation:
<h3>An exterior angle is equal to the addition of two angles not right next to it. The two exterior angles at each vertex are = in measure because they are vertical angles.</h3>
Answer:
6 yards = 18 feet
16.49/18=$0.92 per fleece
15.40/16=$0.96 per fleece
Crafter's warehouse is better the price is less per feet of fleece
Step-by-step explanation:
Answer:
Q1: 2nd row 2nd tile
Q2: 1st row 1st tile
Q3: 1st row 3rd tile
Q4: 2nd row 3rd tile
Step-by-step explanation:
When

Vertex is (-p, q)