1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
posledela
3 years ago
12

Help me please! This is very confusing.

Mathematics
2 answers:
erma4kov [3.2K]3 years ago
8 0

Answer: 60°

Step-by-step explanation:

Brut [27]3 years ago
8 0

Answer: x=60

Step-by-step explanation:

120+120= 240

360-240= 120

120/2= 60

You might be interested in
Work out the area of a rectangle with base, b = 14mm and perimeter, P = 30mm
nataly862011 [7]

Answer:

14 mm squared is the area

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Shipping rates for Company A and Company B are shown in the tables below. Which company has shipping rates that you can represen
Vikentia [17]

Answer:

OMG I KNOW THE ANSWER!!!!!!!!

Step-by-step explanation:

its b.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Divided 2) Ellie made $253 for 22 hours of work. She makes $11 per hour so Identify the error:​
patriot [66]

Answer:

Ellie should have made 253$ in 23 hours in time. If she worked for 22 hours, then she made 242$.

Step-by-step explanation:

253$ / 11$= 23 hours

22 hours X 11$= 242 hours

5 0
3 years ago
Perfect Pizza has 12 toppings listed on their menuHow many ways could customer choose a pizza that contains 4 different toppings
Feliz [49]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

i would say 3 different ways because 4 x 3 = 12

Hope this helps!

6 0
2 years ago
Can someone tell me how to resolve this? Please....
trapecia [35]
Use the distributive property for the left side first
3.2=1/2q+5.65
subtract 5.65 from both sides
-2.45=1/2q
divide both sides by 1/2
q=-4.9
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Can someone explain how to do this plzz
    6·1 answer
  • 6/7 / 1/2 plz give correct answer
    10·1 answer
  • Whats the missing varible for the following questions ​
    11·1 answer
  • Colin paid $3.38 for frozen yogurt, which weighed 8 " # ounces. What is the unit cost (dollars per ounce)?
    9·2 answers
  • What percent 21 is of 25
    10·1 answer
  • 0.5(-10 + k) I did help asp
    8·2 answers
  • Shawn uses 45N of force to stop the cart 1 meter from running his foot over. How much work does he do?​
    7·2 answers
  • Which situation is a non-proportional situation? And which situation is proportional?
    8·1 answer
  • Please show work and solve will mark as brainly
    7·2 answers
  • Find the values of a through e that make these two relations inverses of each other.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!