1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sladkaya [172]
3 years ago
13

Show all the steps to solve the following 942.6 - 19.734

Mathematics
1 answer:
Ket [755]3 years ago
6 0

Answer:

922.868

Step-by-step explanation:

<h3>1. Thousandth place of 942.600</h3><h3>2. Subtracting </h3>

942.600-19.732=922.868

You might be interested in
(20 points) please give me motivation to study and study tips or test taking tips for finals. it would be greatly appreciated.
Daniel [21]

Answer: Think about graduating. Think about never having to take the courses again. You're almost at the finish line! It'll be worth it. You've worked hard all year for this. You can do it!

Study tips: I would recommend Quizlet! They have a section that generates study games. It's a lot more fun than normal studying. It's also a good idea to make a goal for yourself. Try to make a challenge of achieving a certain score! By the time you accomplish said score, you'll find that you've learned a lot. Another tip is to make sure you take breaks. If you work too long without giving yourself a break, it will become harder to focus and your brain will become tired. Just don't get too distracted! set yourself an alarm during break times to help you stay on task. If you become frustrated with a certain subject or task, take a break from that task. Use this time as an opportunity to work on another subject. You can begin working on the first subject again once you feel refreshed. A lot of this may sound redundant, but hopefully it will help at least a little bit. Good luck!

6 0
3 years ago
Find the perimeter of the figure when l = 15 m, w = 9 m, x = 3 m, and y = 6 m
Andru [333]

Answer:

54

Step-by-step explanation:15+15+9+9+3+3=54

8 0
3 years ago
Which statement about the polygons is true?
tatyana61 [14]

Polygon A is similar to Polygon B because Polygon B is a dilation of Polygon A.

6 0
3 years ago
What’s the answer???
LuckyWell [14K]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
What is the unit rate of $4.20 for 6 muffins
Sergio [31]
Well, you would divide 4.20/6 to find the price of just 1 muffin. 4.20/6 is 0.7, meaning that the price for one muffin is 70 cents.
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Two brothers went shopping at a back-to-school sale where all shirts were the same price, and all the shorts too. The younger br
    13·1 answer
  • Simplify the expression
    5·1 answer
  • Which two sentences indicate a first-person point of view? 1 Shelley, our cat, always gets excited when Mrs. Peters visits us. 2
    15·1 answer
  • 3/5 of the 30 students are boys how many students are girls
    11·2 answers
  • Help please, read question fully. <br><br> geometry
    6·1 answer
  • Determine whether 42 is divisible by 2,3,5,and/or 10
    15·2 answers
  • Which of these systems has one unique solution?
    7·1 answer
  • Is 3:2 and 10:5 equvalent?
    8·1 answer
  • sally had 21 marbles her friendgave her some more.she then had 35 marbles. write an expression that shows how many marbles she h
    11·1 answer
  • Evaluate the following expression when x = 1 and y = 2 and z = 6<br><br> -3y2-4y + 5
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!