1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
weqwewe [10]
3 years ago
11

La cena de Aubrey cuesta $85. Ella deja 30% de propina por el exelente servicio ¿Cuánto dejó Aubrey de propina?

Mathematics
1 answer:
Sophie [7]3 years ago
4 0

Answer:

$25.50

Step-by-step explanation:

85 X 0.3 (30%)=25.5

$25.50

You might be interested in
6y + 2 + 3 + 14y
hichkok12 [17]

Answer:

20y + 5

Step-by-step explanation:

6y + 2 + 3 + 14y

20y + 2 + 3

20y + 5

Have an amazing day!

PLEASE MARK BRAINLIEST!

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLS HELP.!!!!!!!!!!!
Bezzdna [24]

Answer:

35040

Step-by-step explanation:

3.48(104)+0.24(103)

=35040

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
jaden made a pot of chili with 48 ounces of ground beef and 2 tablespoons of chili powder.he made another pot of chili with the
dexar [7]

Answer:

1/2 pound.

Step-by-step explanation:

Conversions: 48 oz = 3 lb

The ratio in the new pot is 3*2 tbs : 3 pounds , or just 6:3, which simplifies to 2:1. This means for every two tbs of powder, 1 lb of beef is used. This means that for every one tbs, 1/2 lb of beef is used.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Helpppppppp pweaseeeee
AlladinOne [14]

length=6

breath=15

height=12

therefore,12+3+15

=30cm

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the unit rate for $290 for 18
natka813 [3]

Answer:

16.1

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • n the figure below, A, B, and C represent the areas of the squares with side lengths a, b, and c, respectively. If B = 441 squar
    12·1 answer
  • Can you please help me solve this and show the solution 4y⁴+6y?​
    10·2 answers
  • At a sale , dresses were sold for 35% of their original price. If the dresses originally cost 40$ each how much did a dress cost
    11·1 answer
  • Use the following ordered pairs
    8·1 answer
  • Trevor bought 5 packages of cake mix for $22.50. How much would 8 packages of cake mix cost?
    12·2 answers
  • Point t is on line segment su. Given st=6 and tu=5 determine the length of su
    5·2 answers
  • The maintenance department at the main campus of a large state university receives daily requests to replace fluorescent light b
    13·1 answer
  • Find the slope of the line.<br> Slope = type your answer...
    10·1 answer
  • What is the solution to the system of equations?<br> y=-2x + 6<br> y = 3x + 1
    15·1 answer
  • Find the value of 9x + 4y when x = 4 and y=-5
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!