Answer:
A. 3 5/6 yards
Step-by-step explanation:
..........
Answer:
The cost for 5 songs is $5.35
Step-by-step explanation:
Find the unit rate for 1 song by dividing the total cost for 3 songs by 3
$3.21 ÷ 3 = $1.07
The unit rate is $1.07 per song, so multiply that by 5 to find the total cost for 5 songs
$1.07 * 5 = $5.35
Answer:
2
Step-by-step explanation:
Look at the image below the explanation.
The point (2,5) is two the right from 0 on the y-axis, so the answer is 2.
Have a lovely rest of your day/night, and good luck with your assignments! ♡
I’m a little rusty but I got 8