Use a calculator and divide
Answer:
This is complicated
Step-by-step explanation:
UHM
Answer:
0.06 Cent
Step-by-step explanation:
Per Pound= Every one
so 1.20 divided by 20
= 0.06
So the price per pound of beans is 0.06 Cent
The answer is 73.5
To make it a lot easier split the shapes into a rectangle and triangle.
The rectangle is a tad easier because the measurements are given here.
5 x 12 = 60 (rectangle area)
To find the triangle find the base then height. The base is 3cm and the height is 9cm (shown above)
9 x 3 = 27
Divide that by 2 because it's a triangle and you get 13.5.
Add those two numbers and voila you have your answer of 73.5.
Yea I wanna say you have the right answer