Answer:
The answer is 31 how that help
Answer:
True
Step-by-step explanation:
The amount of electricity required to run the manufacturing operations and lighting is given by: y = 12 x + 24.
When no parts are manufactured : x o= 0.
y o = 12 * 0 + 24
y o = 24
Answer:
( x o, y o ) = ( 0, 24 )
When no parts are manufactured, 24 watts is used ( only for lighting the facility ).
Answer:
$9
Step-by-step explanation:
7.50/5= $1.5 an apple
6* 1.5 = $9 for 6 apples
Vertical line is a way to determine whether a functin is a function or not.